Новини
Нарада з питань вироблення Правопису кримськотатарської мови на основі латинської графіки

На виконання Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки за дорученням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук в Інституті мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України 14 березня 2023 р. відбулася нарада з питань вироблення Правопису кримськотатарської мови з використанням алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 р. № 993.
Словник новітніх англізмів

Словник містить близько 4 тисяч слів і словосполучень, запозичених з англійської мови головно впродовж перших десятиліть ХХІ століття, які активно побутують в узусі української мови. Видання не є нормативним і не вводить зібрані одиниці до літературного стандарту.
Круглий стіл «ФРАЗЕОЛОГІЯ ТА ФРАЗЕОГРАФІЯ В ПАРАДИГМІ СУЧАСНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ: ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА, ПЕРСПЕКТИВИ» (до 100-річчя з дня народження кандидата філологічних наук, старшого наукового співробітника Л. А. Юрчук)

Запрошуємо вас узяти участь у роботі круглого столу «Фразеологія та фразеографія в парадигмі сучасних досліджень: теорія, практика, перспективи (до 100-річчя з дня народження кандидата філологічних наук, старшого наукового співробітника Л. А. Юрчук)». Захід відбудеться 11 квітня 2023 р. в онлайновому режимі.
Сердечно вітаємо доктора філологічних наук Людмилу Іванівну Даниленко з присвоєнням їй ученого звання професора!

Людмила Іванівна – провідний науковий співробітник відділу слов’янських мов Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні, авторка багатьох праць у галузях слов’янської фразеології та пареміології, лексикографії, історії славістики, лінгводидактики.
О. В. Малаш «Болгарські назви рослин: походження, семантика, символіка»

Одна з важливих функцій мови — відображати світогляд та культуру її носіїв. Лексика здатна найточніше показати, як мислили та відчували предки, як вони сприймали та змальовували навколишній світ. У монографії авторка акцентує на важливості взаємозв'язку "рослина—людина" — як у називанні об'єктів флори, так і в їхньому місці в людському повсякденні, віруваннях і ритуалах.
Круглий стіл «BALTO-SLAVO-GERMANICA: МОВНІ КОНТАКТИ В СИНХРОНІЇ І ДІАХРОНІЇ» (до 90-річчя члена-кореспондента НАН України, доктора філологічних наук, професора
А. П. Непокупного)

Запрошуємо вас узяти участь у роботі круглого столу BALTO-SLAVO-GERMANICA: МОВНІ КОНТАКТИ В СИНХРОНІЇ І ДІАХРОНІЇ», присвяченого 90-річчю з дня народження члена-кореспондента НАН України, доктора філологічних наук, професора
А. П. Непокупного. Захід відбудеться 10 травня 2022 року в Інституті мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України.
IX наукова конференція молодих учених «Лінгвістика XXI ст.: традиції і перспективи розвитку»

Запрошуємо молодих науковців (аспірантів, здобувачів, наукових співробітників і викладачів закладів вищої освіти) узяти участь у роботі Конференції молодих учених Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України «Лінгвістика ХХІ ст.: традиції і перспективи розвитку».