Німецька україністика: сторінки історії та сучасний стан: звіт

11 березня 2021 року кандидат філологічних наук, наукова співробітниця Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері (Німеччина), координаторка Берлінсько-Бранденбурзької регіональної групи Німецько-українського академічного товариства Олеся Лазаренко прочитала лекцію «Німецька україністика: сторінки історії та сучасний стан».

До матеріалу долучаємо файл презентації.

02-04-2021
більше →

Тараненко О. О. Андроцентризм у системі мовних координат і сучасний гендерний рух: Монографія. – К.: Видавн. дім Д. Бураго, 2021. – 112 с.

У монографії розглядаються вияви андроцентризму в мовах патріархальних і постпатріархальних суспільств – як одного з орієнтирів у системі мовних координат Я – ТУТ – ТЕПЕР, який становить один з провідних принципів організації граматичного і словотвірного рівнів мов з вираженою категорією роду, а також достатньо помітне явище в структуруванні лексико-семантичного й фразеолого-паремійного рівнів і в побудові текстів, та його неоднозначне сприйняття в сучасному суспільстві.

20-03-2021
більше →

Лекція «Німецька україністика: сторінки історії та сучасний стан»

11 березня року 2021 року, о 14.00, кандидат філологічних наук, наукова співробітниця Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері (Німеччина), координаторка Берлінсько-Бранденбурзької регіональної групи Німецько-українського академічного товариства Олеся Лазаренко прочитає лекцію «Німецька україністика: сторінки історії та сучасний стан».

Лекція відбудеться в онлайновому режимі (із застосуванням дистанційних технологій платформи Зум, покликання - у повному тексті новини).

05-03-2021
більше →

Міжнародна наукова конференція «Національна пам’ять у філології: Наукова спадщина академіка Віталія Русанівського»

Шановні колеги! Запрошуємо вас узяти участь у Міжнародній науковій конференції «Національна пам’ять у філології: наукова спадщина академіка Віталія Русанівського»

Захід відбудеться 29–30 червня 2021 року в Інституті мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України.


04-03-2021
більше →

«Український правопис». Електронна версія офіційного видання

Пропонуємо вашій увазі електронну версію нової редакції «Українського правопису». Файл точно відтворює паперовий оригінал, що вийшов у видавництві «Наукова думка» в 2019 р.

Нову редакцію, що її підготувала Українська національна комісія з питань правопису, схвалено Постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 року № 437 «Питання українського правопису».

21-01-2021
більше →

Малаш Олександра. Болгарські назви рослин: лінгвокультурний вимір

Малаш Олександра. Болгарські назви рослин: лінгвокультурний вимір. – К.: Видавничий дім Дмитра Бураго, 2020. – 224 с.

У монографії розглянуто болгарські найменування флори в етимологічному, семантичному та лінгвокультурному аспекті, викладено історію й окреслено сучасний стан дослідження болгарських назв рослин у слов'янському мовознавстві.

08-01-2021
більше →

Опубліковано свіжий номер журналу «МОВОЗНАВСТВО» (2020, № 6)

СТАТТІ

  • МЕЖЖЕРІНА Г. В. Неофіційний антропонім Петръ Гоугнивыи. 2.
  • ТИЩЕНКО-МОНАСТИРСЬКА О. О. Орфографічні особливості кримчацького рукопису джонк та писемна традиція кримчаків.
  • ХОЛОДЬОН О. М. Лінгвогеографічний аспект дослідження дієслівної лексики й семантики в українських говорах.
  • КОВАЛЬ-ФУЧИЛО І. М. Номінація локусів та персонажів в оповідях про примусове переселення із зони затоплення.

27-12-2020
більше →