ЖИВИЛЬНИЙ, а, е. 1. біол. Який використовується для підживлення рослин, який живить живі організми. В результаті тривалих шукань і дослідів.. стали широко застосовувати спосіб виготовлення живильних кубиків безпосередньо в парниках (Колг. село, 15.1 1955, 3); Обмін речовин - це складний процес, що включає в себе засвоєння живильних речовин, їх розщеплення на складові частини, всмоктування останніх і оновлення за їх рахунок організму (Наука.., 7, 1958, 19).

^ Живильне середовище, біол. - середовище, яке застосовується для вирощування живих організмів, розмножування їх. Мікробів вирощують штучно на спеціальних живильних середовищах (в лабораторних умовах) (Підручник дезинф., 1953, 28).

2. техн. Який забезпечує чим-небудь необхідним для нормальної дії. Заміна трифазних двигунів, застосовуваних тепер на електротракторах, однофазними значно спростить конструкцію живильного кабеля, що дасть істотний.. ефект (Наука.., 3, 1956, 13).

^ Живильний насос, техн. - насос, який служить для подавання води під тиском у паровий котел.

3. перен. Який сприяє зростові, розвиткові чого-небудь. Живильним джерелом його задирливої, веселої молодості був його народ і народний побут (Полт., Дит. Гоголя, 1954, 159).