5−7 квітня 2013 року в Кам’янці-Подільському відбулася Міжнародна наукова конференція «Лінгвістична типологія: методи й напрями досліджень». Організаторами конференції виступили Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України, Інститут російської мови ім. В. В. Виноградова РАН, Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. І. Огієнка, Національний дослідницький університет «Вища школа економіки» (Російська Федерація) та Природничо-гуманітарний університет у м. Сєдльце (Польща).

З вітальним словом на пленарному засіданні виступив декан факультету української філології та журналістики, кандидат філологічних наук, професор Ю. О. Маркітанов. Були заслухані доповіді К. В. Рахіліної (доктор філологічних наук, професор, НДІ «Вища школа економіки») «Сучасна лінгвістична типологія», В. М. Бріцина (доктор філологічних наук, професор, заступник директора з наукової роботи Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України) «Модальність як об’єкт типологічних досліджень», а також інформація про співпрацю науковців України та Росії в галузі лексико-семантичної типології (В. М. Бріцин, К. В. Рахіліна, Г. М. Яворська), результатом якої стала колективна монографія «Концепт “Біль” у типологічному висвітленні» (Київ, 2009).

Робота конференції відбувалася в 2-х секціях: «Зіставні, типологічні й когнітивні дослідження» та «Лексична типологія». Відмітною рисою конференції стала активна участь молодих науковців від студентів до аспірантів, поряд із науковими керівниками. Донецьк представляли В. В. Мозгунов та М. В. Багров. У секції «Лексична типологія» молоді науковці представили серію доповідей, основну увагу в яких було присвячено прикметникам і, ширше, атрибутивній лексиці в мовах світу (слов’янських, романських, фінно-угорських, тюркських, китайських). Доповідачі представили практичні результати роботи над проектом з побудови типологічної бази прикметників. Матеріал української мови було представлено в доповіді Г. М. Яворської, присвяченої прикметникам на позначення сили звуку.

Учасники конференції жваво обговорювали питання наукової співпраці. Культурна програма включала цікаву екскурсію містом і поїздку до міста Хотин.