21 січня 2020 року ОЛЕКСАНДР СКОПНЕНКО, заступник директора з наукової роботи Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України, провів семінар на тему «УКРАЇНСЬКИЙ ПРАВОПИС: ІСТОРІЯ ТА СЬОГОДЕННЯ». Ініціатором заходу став генеральний директор видавництва «Наукова думка» НАН України Ігор Алєксєєнко, який розпочав семінар і пізніше підбив підсумки заходу.

Олександр Скопненко ознайомив присутніх з історією українського правопису, традиціями внормування та кодифікації нашої літературної мови, зробив історичних огляд українських правописних систем, відтворив процес становлення сучасної орфографії, показав активну участь мовознавців ХХ ст. в цьому процесі. Докладно доповідач спинився на нововведеннях в «Українському правописі» в редакції 2019 р.

Про жваве зацікавлення темою свідчила вщерть заповнена простора зала. Учасники семінару – редактори наукових журналів НАН України (з Києва та інших міст), співробітники «Наукової думки», працівники наукових установ НАН України — мали змогу ознайомитися з двома презентаціями, що їх підготував О. Скопненко, а також поставити питання провідникові семінару.Світлина Ярослава Бондарчука.