Круглий стіл «ФРАЗЕОЛОГІЯ ТА ФРАЗЕОГРАФІЯ В ПАРАДИГМІ СУЧАСНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ: ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА, ПЕРСПЕКТИВИ» (до 100-річчя з дня народження кандидата філологічних наук, старшого наукового співробітника Л. А. Юрчук)

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
6 квітня 2023 р. виповнюється 100 років з дня народження Лідії Андронівни Юрчук (06.04.1923–06.06.2011) – відомого українського лексикографа і фразеографа, кандидата філологічних наук, старшого наукового співробітника, лауреата Державної премії в галузі науки, багатолітньої співробітниці Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України.
Запрошуємо вас узяти участь у роботі круглого столу «Фразеологія та фразеографія в парадигмі сучасних досліджень: теорія, практика, перспективи (до 100-річчя з дня народження кандидата філологічних наук, старшого наукового співробітника Л. А. Юрчук)».
Початок роботи круглого столу – 11 квітня 2023 р., 10.00.
Захід відбудеться в Інституті мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України в онлайновому режимі за допомогою комунікаційних технологій платформи «Google Meet».
Дискусійні напрями круглого столу:
- життєвий шлях, творчий доробок, наукова спадщина кандидата філологічних наук Л. А. Юрчук;
- фразеологія в сучасній лінгвопарадигмі; класифікаційні параметри фраземи; широке та вузьке розуміння фраземіки;
- національно-культурний компонент у структурі фразеологізму; етнокоди духовної культури у фраземіці української мови;
- розвиток теорії фразеографії; фразеографічний опис слов’янських, германських, романських і балтійських мов;
- історія української фразеографії; тематико-ідеографічний опис літературної та ареальної фразеологічних підсистем мови;
- перспективи фразеологічних студій в українському мовознавстві.
Робочі мови – українська, інші слов’янські, англійська.
Оргкомітет приймає тези доповідей (обсягом від 2000 до 7000 знаків з урахуванням пропусків і списку літератури) до 3 квітня 2023 р. в електронній формі (формат MS Word, RTF та PDF).
Анкету учасника та тези виступу просимо надсилати на адресу: iryna.gnatyuk@gmail.com
Доповіді учасників конференції будуть опубліковані в збірнику тез Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України.
Матеріали мають відповідати вимогам до статей, що подані до редакції журналу «Мовознавство» (див.: титул журналу № 1 за 2020 р. на офіційному сайті журналу «Мовознавство» (https://movoznavstvo.org.ua/) з урахуванням деяких модифікацій, а саме: список літератури не потрібно дублювати латинкою; тези подавати без анотацій.
Адреса оргкомітету: Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України, вул. М. Грушевського, 4, к. 723, Київ, 01001.
Телефон оргкомітету: +38(044)279-02-92.
Відповідальний секретар оргкомітету: кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Ірина Святославівна Гнатюк.